Zrušení firmy, výpověď a odchod do předčasného důchodu

Dobrý den pane Kraso, Jsem v invalidním důchodu 1.stupně a pracuji jako ostraha v jedné firmě.Letos 15.4 nám nas šéf oznamil, ze ruší jeho firmu. Nesdelil nam však kdy. Pracuji u neho od unora 2017 a mam od neho pouze první smlouvu na dobu určitou.V roce 2018 mi již žádnou nedal se slovy, že platí ta původní Rovněž tak jednal i letos Znamená to, že jiz pracuji na dobu neurčitou? Nemám a ani ČSSZ nema moje evidenční listy důchodového pojištění za roky 2017 a 2018.Stale je jen slibuje. V září 2019 chci odejit do předčasného důchodu (o 1 rok a 3 měsíce dříve). Jak mám postupovat když nám stále nesdeluje termín ukončení firmy? Prý si nás nová firma jenom převezme, je to prý nové podle EU.To přijdeme o odstupné? Prosím poraďte jak postupovat Děkuji Vám moc za odpověď, jsem už z toho opravdu hodně unavená Zdraví Hana
 
Hana

Vážená paní Hano,

pokud jste měla smlouvu na dobu určitou a po ukončení smlouvy jste dále pracovala a pobírala mzdu, tak se má za to, že pracujete na dobu neurčitou a zaměstnavatel s Vámi musí také tak jednat. Doporučuji, abyste požádala zaměstnavatele o evidenční listy důchodového pojištění a pokud Vám je nebude chtít dát, obrátila se na inspekci práce. Je to jeho povinností.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.