sleva na dani při souběhu dvou praci

PŘEJI KRÁSNÝ DEN Jak je to u souběhu slevy na dani dvou prací. Mám podepsanou slevu na dani u práce DOHODO O PROVEDENÍ PRÁCE, od loňského roku 5.9.18, zda tomu správně rozumím platnost této slevy končí 5.9.19? Je tomu tak? Takže mohu podepsat slevu na dani u druhé NOVÉ práce "PRACOVNÍ SMLOUVA" sepsané 27.9.19, jde mi o to že v formuláři SLEVY NA DANI je psáno, že nelze mít slevy na dani současně na dvě práce, když tedy jsem nepodepisovala u STARÉ práce 5.9.19 slevu na dani, jen jsem ji podepisovala v loni 5.9.18, mělo by to časově krásně vyjít, a mohu mít podepsanou slevu od 27.9.19 na druhou NOVOU práci, kde je vyšší výdělek? Mám povinnost hlásit na VZP změnu, (protože by měl by začít platit zdravotní zaměstnavatel) nebo to zařizuje zaměstnavatel? Děkuji a přeji krásný den.
 
hana

Vážená paní Hano,

u dohody o provedení práce nelze uplatňovat slevu na dani, tam je jednotná sazba 15 %. Pokud máte normální pracovní smlouvu, tak samozřejmě, že můžete uplatnit slevu, tak jak píšete.

Slevu můžete uplatnit pouze u jednoho zaměstnavatele a vždy to musí být pracovní smlouva nebo dohoda o pracovní činnosti. Pokud jde o zdravotní pojištění, to zařizuje zaměstnavatel.

S pozdravem Václav Krása