Nová práce a invalidní důchod

Dobrý den, prosím vás o radu ztratil jsem rozhodnutí o invalidním důchodu které vyžaduje nový zaměstnavatel a správa sociálního zabezpečení to chce po zaměstnavateli. Volal jsem na centrálu do sociálního zabezpečení do Prahy a tam mi řekli že pokud bylo rozhodnutí o invalidním důchodu dané v roce 2009 a dříve tak to musí vytáhnout z archivu a následné posláni trvá více než měsíc. Chci pracovat ale už od 1.cervna. Nelze to nějak jinak doložit později a zatím jen zaměstnavateli donést že invalidita trvá?
 
Tomáš Kovařík

Vážený pane Kovaříku,

doporučuji Vám podat standardní žádost o kopii rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu, a to prostřednictvím Okresní správy sociálního zabezpečení, ale adresujte to na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Je možné, že to bude trvat dýl, i když v dnešní době elektronizace mi to připadá divné.

Bohužel, jinou možnost prokázání, že jste příjemce ID, asi není.

S pozdravem Václav Krása