id.2.stupeň práce

Dobrý den, byl mi přiznán 2.stupeň Id,nerozumím pojmů :vzhledem charakteru a průběhu a onemocněni již nestanovují kontrolu zdravotního stavu.Znamenáto , že to mám natrvalo? A druhá věc ,ohledně práce dvakrát v práci mě přeřadili na jinou pozici k vůli tomu ,že nejsem už zdravá,tím jsem skončila jako uklizečka.Pracuji 7.5 hodin ,mohu dál pracovat tolik hodin? Když se piše v rozhodnutí ,že mohu vykonávat práci v podstatě menšim rozsahu a intenzitě,nemuže mě to ohrozit ,že přijdu o id? Ptala jsem se své lékařky a řikala ,že v klidu mohu uklízet plně hodiny. Tak trochu mám z toho zmatek v hlavě.Předem vám děkuji za odpověď.
 
Marie

Vážená paní Marie,

věta....že posuzující orgán nestanovuje kontrolu zdravotníhoi stavu....znamená, že již nebudete předvolána ke kontrole Vašeho zdravotníhoi stavu a nového posouzení přiznání ID 2. stupně. Samozřejmě, pokud by se Váš zdravotní stav zhoršil, tak byste mohla požádat o 3. stupeň ID.

Pokud jde o zaměstnání, tak v případě, že jste souhlasila s přeřazením na jinou práci, není problém v tom, že děláte 7,5 hodiny, spíše jde o charakter práce, ale pokud ji můžete vykonávat, je vše v pořádku.

S pozdravem Václav Krása