dotaz

Dobrý den,mám jen stručný dotaz,jaká je finanční částka pro postiženého zaměstnance např.v chráněné dílně v tomto roce 2019.tzv.dotace na jednoho člověka?
 
Dáša

Vážená paní Dášo,

výši podpory na zaměstnance pro tzv. chráněné dílny stanoví § 78a zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Výše příspěvku činí 12 000,- Kč na mzdy, přičemž dle nařízení EU nemůže zaměstnavatel z příspěvku pokrýt více než 75 % hrubé mzdy. To znamená, že pokud zaměstnavatel vyplácí minimální mzdu, tak nemůže celý příspěvek využít na výplatu mzdy, ale musí jej využít na úhradu nákladů spojených s vyššími režijními náklady, případně náklady na asistenci. Podle odst. 3 je možné zvýšit příspěvek o 1000,- Kč měsíčně na náklady vyložené zaměstnavatelem na zaměstnávání OZP, jedná se o režijní náklady, případně náklady na asistenci. Tyto náklady se musí paušálně nebo konkrétně vyúčtovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.