Pnp

Dobrý den pane Kráso, Obracím se na Vás s dotazem, jak postupovat. Dcera nyní 14 let, kombinované postižení.5 let teď pobirala pnp 4 stupně. Nyní ji navrhli 3 stupeň. V žádosti jsem si vyžádala naší přítomnost při vyšetření, aby se ne rozhodovalo, bez toho, aby se blíže seznámili s jejím stavem, protože jsme již před 5 lety měli problém kdy lékař chtěl snížit stupeň a po naší návštěvě kdy pan doktor nebral v potaz celou dokumentaci mě dcery na mé upozornění zareagoval v rozhodnutí tak, že po řádném přečtení lékařských zpráv ji uznal 4 stupeň. Nyní i přes to, že jsem dodala lékařskou zprávu, kde je přesně vyšetření psychologa a psychiatra co vůbec zvládne že nezvládá z 10 bodů 9 bodů a to že ze středně těžké mentální retardace klesla na těžkou asi podle posuzujiciho lékaře znamená zlepšení stavu.Nechapu, že neakceptovali ani fakt, že jsme chtěli být přítomni posouzení a rozhodli se bez toho. Mohu ještě podat namamitku bude to mít cenu? Děkuji za radu a přeji hlavně zdravi
 
Beata

Vážená paní Beato,

můžete podat odvolání proti snížení stupně míry závislosti, ale odvolání je potřeba poslat do 15 dnů od doručení rozhodnutí o snížení stupně PnP. Odvolání se posílá prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí, ale adresuje se na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Do odvolání napiště, že posudkový orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vaší dcery. 

Pokud již prošla lhůta pro podání odvolání, tak byste mohla podat po půl roce novou žádost o přiznání IV. stupně PnP. Pokud byla dcera uznána, že má těžkou mentální retardaci, tak opravdu to je na IV. stupeň PnP.

S pozdravem Václav Krása