Vleklá kauza žádosti o příspěvek na mot. vozidlo

Dobrý den, pane Kráso. Opět Vám píši po nějakém čase. V březnu 2018 jsem podala žádost o příspěvek na motorové vozidlo. V minulosti (2011) mi byl již příspěvek přiznán. Nyní mi však byl zamítnut. Dala jsem na Vaši radu a odvolala se k MPSV ČR. Na odvolací řízení jsem čekala až do února 2019. Odvolací orgán však potvrdil rozhodnutí ÚP, i když jeho vlastní posudková komise mě v minulosti uznala jako těžce zdravotně postiženou s těžkou vadou nosného a pohybového ústrojí. Nyní se prý ale změnil zákon a kritéria, do kterých již nespadám, i když můj zdravotní stav se od té doby značně zhoršil. Ověřila jsem si, že úpravy zákona byly pouze kosmetické a podmínky přiznání příspěvku nadále splňuji. Poradil jste mi, abych podala žalobu k soudu, což jsem tedy v řádné lhůtě učinila. Právníci MPSV ČR na to reagovali stále stejným omíláním změny zákona. Bylo mi nabídnuto podat do měsíce ještě k soudu Repliku. Nechtěla jsem to vzdát před samým koncem, tak jsem poslala i Repliku. To bylo v červnu. Předpokládám, že právníci MPSV proti ní podali Dupliku. Tu jsem však zatím neobdržela. Jsou to jen zbytečné průtahy. Vůbec netuším, kdy konečně dojde k samotnému rozhodování soudu. Ráda bych věděla, zda existují nějaké lhůty pro konečné rozhodnutí soudu. Od podání žádosti uplynul již rok a půl a já jsem zklamaná a již začínám litovat, že jsem se do toho nerovného boje pustila. Děkuji, za čas, který nám všem věnujete a přeji Vám, ať se Vám vše daří.
 
Antonie

Vážená paní Antonie,

správní soud v zásadě nemá stanovený termín pro rozhodnutí, i když by samozřejmě měl reagovat co nejdříve. Ale to je taková obecná věta.U soudu je velký počet podání, a tudíž se doba rozhodnutí prodlužuje. Nebo minimálně zůstává stejná. Pokud se Váš zdravotní stav zhoršil, tak Vám doporučuji, abyste si podala opět žádost o příspěvek na nákup motorového vozidla. Jakmile tu žádost podáte, a dostanete vyrozumění o přijetí žádosti, tak by možná bylo dobré, kdybyste mi Vaši žádost poslala na adresu v.krasa@nrzp.cz. Zároveň bych potřeboval lékařskou zprávu. Pokusili bychom se nějakým způsobem dohlédnout na způsob posuzování.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.