Příspěvek na pořízení osobního vozidla

Dobrý den pane Kráso, Dnes si byl můj otec podat žádost o příspěvek na pořízení osobního automobilu a úřednice mu sdělila, že pokud není na ivalidním vozíku, tak nemá na příspěvek nárok. Je držitelem průkazu ZTP a dle posledního posudku z ledna letošního roku jde o osobu s těžkým funkčním postižením pohyblivosti nebo orientace, včetně poruchy autistického spektra a omezená hybnost obou ramen - bez dopomoci nevyleze z auta, není schopen chůze na delší vzdálenos a bez pomoci do schodů. Celkově hodnoceno jako těžké funkční postižení  s předpokladem trvalé progrese. Myslíte si, že si má otec tu žádost podat?                                 Děkuji předem za za odpověď a s pozdravem Václav  
 
Václav

Vážený pane Václave,

samozřejmě, by si měl Váš otec požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Není vůbec pravda, že nárok na příspěvek mají pouze lidé na vozíku. Píšete to přesně. Jedná se o lidi s těžkým funkčním postižením pohyblivosti dolních končetin. Úřednice na ÚP Vám nemá co říkat, zda Váš otec si má či nemá podat žádost. Naopak má být nápomocna občanovi. Nejlépe by bylo kdybyste na ní podali stížnost, ale chápu, že by to mohlo mít negativní vliv na projednávání žádosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.