Příspěvek na pořízení motorového vozidla a dodatečných úprav na autě

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho trvá MPSV posouzení zdr. stavu u odvolání příspěvku na pořízení mot. vozidla a dodatečných úprav na autě. Podle lékařů mám nárok na pořízení mot. vozidla a dodatečných úprav (ručního řízení) nárok, nicméně mi úřad zamítl mé žádosti, a tak jsem se odvolal. Tak se chci zeptat, jak dlouho trvá vyřízení odvolání. V půlce prosince 2018 mi přišel dopis, že přerušují řízení na základě posuzování zdr. stavu a od té doby se nic neděje. Tak by mě zajímalo, jaká je lhůta na vyřízení odvolání. Děkuji
 
Rigda Jakub

Vážený pane Rigdo,

bohužel systém odvolání je v současné době zahlcen a lze očekávat, že Vaše odvolání může trvat i jeden rok. Zvažte, zda by nebylo lepší stáhnout odvolání a podat novou žádost. V žádosti doplňte lékařské zprávy o skutečnosti, které byly uvedeny v odůvodnění zamítavého rozhodnutí. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.