Příspěvek na nákup motorového vozidla - autisté

Vážený pane Kráso, četla jsem na NRZP aktuálně zpracovaný postup při podávání žádosti o motorové vozidlo. Ráda bych se zeptala, zda se uvažuje nějaká změna v přiznávání příspěvků pro autisty nebo zda existuje již nyní nějaký metodický pokyn, podle kterého tyto děti mají možnost příspěvek získat. Děti to jsou jinak často zdravé, na pohled (pokud se nijak neprojeví) na nich není nic vidět, často nemusí mít ani stř. MR natož těžkou až hlubokou, ale přesto cestování hromadnou dopravou pro ně představuje nepřekonatelný proces a je třeba je také dopravovat do škol jako zdravé neautistické děti, k lékařům, na terapie... . Předem děkuji za informaci. Jana N.
 
Jana

Vážená paní Jano,

zatím není politická vůle k tomu, aby byl příspěvek na nákup motorového vozidla poskytován také dětem s poruchou autistického spektra. Vím, že jsou různé formy této nemoci, ale tento příspěvek je používán především pro lidi, kteří mají problém s mobilitou, který může být způsoben nejen poškozením dolních končetin, ale i nedostatečnou funkcí oběhové či dechové soustavy.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.