Příspěvek na mobilitu

Dobrý den, moje sestra má pro pohybové postižení průkaz ZTP a pobírá příspěvek na mobilitu. Nemá auto ani řidičský průkaz, při vyplňování žádosti o př. na mobilitu / v r. 2012 / jsem jako majitel auta a vlastně osoba, která ji vozí k lékářům ap. uvedena já. Ovšem teď nastala situace, že i já mám těžké pohybové postižení a zažádala jsem si v lednu 2014 o průkaz ZTP. Pokud mi ho schválí, mohu si já na sebe zažádat o příspěvek na mobilitu nebo to nelze kvůli výše uvedené skutečnosti? Děkuji za odpověď.
 
Urbánková Jarmila

Vážená paní Urbánková,

můžete si také zažádat o příspěvek na mobilitu. Není to ničemu na závadu.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.