příspěvek na mobilitu

Vážený pane Kráso.Mám na Vás dotaz.Mám ID-3 stupeň.Pobírám příspěvek 400kč na mobilitu.Musím na začátku roku 2014 znovu o příspěvek žádat? Děkuji za odpověď a radu.Přeji hezký den.ProcházkaPetr.
 
Petr Procházka

Vážený pane Procházko,

pokud Vám, nebyl průkaz ZTP vydán v období od 1. 1. 2012, ale již před tímto datumem, tak znovu žádat o příspěvek na mobilitu nemusíte. Záleží také na tom, kdy Vám skončí platnost průkazu ZTP. Pokud Vám končí až po roce 2014, neměl byste mít žádný problém s příspěvkem na mobilitu.

S pozdravem Václav Krása

 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.