Mobilita

Dobrý den, pane Krása, poprosím Vás o zodpovězení dotazu. Příspěvek na mobilitu je vázán pouze na získaný průkaz ZTP nebo ZTP/P? Lze tento příspěvek získat i bez průkazu, pokud mám zdravotní problémy pro těžké pohybové postižení? Děkuji za odpověď.Jarka  
 
Urbánková Jarmila

Vážená paní Urbánková,

od 1. 1. 2014 došlo ke změně zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením. Nová úprava je taková, že příspěvek na mobilitu je vázán přiznáním průkazu ZTP nebo ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.