má nárok na Mobilitu..........?

  Vážení, Velice ráda by jsem se touto cestou informovala pro svojí maminku, která bydlí v Lounech a  je osobou pobírající invalidní důchod III. stupně, / z důvodu – artróza III stupně, operace totální endoprotézy pravého kolene a před operací levého kolene - totální endoprotézy /  Cca 1,5 roku do starobního důchodu. Na co má vlastně maminka nárok ? Když se chce jít informovat někam na úřad, spíše je vidět, že je úřednice obtěžujeme a pořádně nás o ničem neinformují.   Děkuji za Vaši odpověď S Pozdravem Suchá
 
Petra

Vážená paní Suchá,

doporučuji Vám, abyste se neptala úředníků, ale rovnou podala žádost o průkaz ZTP nebo ZTP/P, a to na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz. Formulář po vyplnění a přidání kopie lékařské zprávy doporučeným dopisem pošlete na Váš ÚP. Pokud Vám bude přiznán průkaz, tak Vám automaticky bude přiznán i příspěvek na mobilitu.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.