dva dotazy

Dobrý den pane Krása, omlouvám se že zas obtěžuji ale na uřády už nemám sílu mám na Vás dva dotazy ohledně přispěvku na mobilitu- je to 6měsíců od podání žádosti na dnešní můj tel.dotaz kdy mi přijdou peníze za mobilitu mi bylo zděleno že pokud nebudu mít vyhotoven průkaz ZTP/P nárok na dávku nemám ale nechápu tedy naco je rozhodnutí které nabylo právní moci v červnu a to jsem dostala dvě rozhodnutí o průkazu ZTP/P je to tak že tedy pokud nebudu mít hotový průkaz nemám na dávku nárok je to pro mého postiženého syna který je zbaven svéprávnosti- a nádále mám dotaz ohledně příspěvku na zvláštní pomucku - 2.6.letošního roku mi u odvolací komise byl příspěvěk přiznán jakožto u průkazu mi bylo rohodnutí doručeno dvakrát a na první mi bylo emailem zděleno po mém dotaze že se nic neděje že ho omylem zaslala na starou adresu a že bylo podepsáno nesprávnou nadřízenou přesto že jsem se dotazovala kdy to vyřízené že bych ráda dala ještě syna na dva roky do školy mi nebylo zděleno kdy to bude vyřízeno na toto jsem se ptala koncem července a hned druhý den mi přišlo rozhodnutí správné. A dnešní dotaz pio tel. mi bylo zděleno že peníze na auto budou zaslány až v září přide mi že to vše schválně zdržují- ještě jsem si vybavila že 25.6 jsem prukaz chtěla vyhotovit že jse vzdám práva odvolání kdy jsem na uřádě byla ale v uřední den tam nebyla žádná nadřízená která by rozhodnutí podepsala a já na uřad musím dojíždět a pokud moje maminka není doma nemám kam ze synem jít aby si odpočinul neb cesta na uřad a hned zpět domu ho vyčerpává a rychlé přesuny bez auta mu vyvolávají epi: a nebo extra piramidové záchvaty a jehé páteř se mu stočí v pravo do zádu a omezuje pohyb moje maminka bohužel k mé smule děla brigádu na dětském táboře a je už dva a pul měsíce mimo domov. Moc se omlouvám že otravuji ale já už nemám sílu se dohadovat s uřednici pokud nevímco je pravda a co né už jem to vyřizování a čekání mě vysiluje a péče o synka je náročná a táž vyčerpávajcí proto se snažím abych to měla vše co nejdříve vyřízené a mě a synovi to usnadnilo život Děkuji předem za odpověd Martina Žáčková
 
Martina Žá?ková

Vážená paní Žáčková,

nejlépe bude, když se obrátíte přímo na generální ředitelství Úřadu práce, protože se domnívám, že se jedná o administrativní průtahy nebo nedopatření. Adresa je Dobrovského 1278/25, Praha 7, 170 00.

S pozdravem

Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.