dotaz

Dobrý den.Letos 14dubna mě končí platnost průkazu ZTP.Již  prvního března tohoto roku jsem podal žádost o prodloužení platnosti průkazu,a 8.4 2014 mě byla platnost opět prodloužena. Od doby podání žádosti mě ale byl pozastaven příspěvek na mobilitu/400kč/. Chtěl bych vědět  zda úřad postupoval správně, nebo mám nárok na zpětné proplacení za dva měsíce,neboť průkaz ZTP byl stále v platnosti.
 
Kraj?ovi?

Vážený pane Krajčoviči,

vzhledem k tomu, že nyní je součástí průkazu ZTP i výplata příspěvku na mobilitu, moc tomu nerozumím. Dioporučuji navštívit ÚP a požádat je o vysvětlení a případně doplacení příspěvku.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.