dotaz

Dobry den. Mam na Vás dotaz. Mam od narozeni špatne kyčle. Ve 14 a 15 rokach mě operovali v Praze a dělai mi nove střišky na obou kyčlích. Omlouvám se zda se nevyjadřuji moc přesně. Pak jsem od roku 2000 pobirala příspěvek na mobilitu . Klouby mě strašně boleli a v lonskem roce jsem byla s levym kyčelnim kloubem na vyměně kyčelního kloubu. Jetš mě čeka i druha operace druhé nohy. Když jsem šla v Karolince kde bydlim na uřad požádat na příspěvek na mobilitu řekla mi uřednice že chodim a tak že na to nemam nárok.Byla velice nepřijemna. Vůbec se se mnou neminila bavit. Dřiv jsem o to žadali na Vsetině kde byli mile a ochotne uřednice. Ale moje otázka je zda mam možnost požádat o ZTP ? Jestli mam šanci tento příspěvek dostat. Jsem od roku 2000 v častečnem invalidnim duchodu. Nevydržim ani dlouho sedět ani stat. Sice se ted pohybuji bez berli ale delší chuze mě neděla dobře. Moc děkuji za odpověd. Spozdravem Orsagova
 
Orsagova Alena

Vážená úpaní Orságová,

doporučuji Vám, abyste si podala žádost o průkaz ZTP i o příspěvek na mobilitu. Nemůžete hned dát na slova pracovnice ÚP. Musíte podat žádost a teprve pokud Vaše žádost bude zamítnuta, tak můžete činit další kroky.

S pozdravem Václav Krása

 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.