dotaz

chtěl bych se zeptat sin ma prukaz ztp a pnp ve druhem stupni ma lehkou mentalni rtardaci a muj dotaz je takovy slišel jsem že kdo ma prukaz ztp prej že v roce 2014 bude mit narok na mobilitu musím o něj o tu mobilitu žadat??kdo bude rozhodovat posudkovej lekař nebo automatycky mi to uřad prace přizna na zakladě prukazu děkuji
 
aleš

Vážený pane Aleši,

pokud Váš syn má průkaz ZTP, tak od 1. 1. 2014 skutečně tento průkaz bude dávat právo na přiznání dávky příspěvek na mobilitu. Je však nutné si požádat. Nebude provedeno žádné hodnocení, úřad rozhodne ve smyslu zákona, že držitel průkazu OZP má nárok na příspěvek na mobilitu.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.