ZTP/P a příspěvek na bezmocnost

Dobry den! Mam takovy dotaz,synu je 27 let,je diabetik 1 stupne od roku 2003 ma rozvinute diabeticke komplikace,diabeticka nefropatie,sekundarni anemie mikrocitarni.Ma amputovanou nohu po berec,sekundarni hypertenze,dilatace srdecniho stinu,zvetsene srdce souvisi s vysokim tlakem,je na dialize,ma diabetickou retinopatii komlikovanou hemoftalmem,dva krat udelana operace na oba oka,ted v poradku.Muze podle Vas syn dostat ZTP/P i jde li o selhavani dvou a vic organu podle prilohy č.4 k vyhlasce č.388/2011 Sb.ods.3h i ma li narok na 2 stupen zavislosti.Dekuji v ucte a s pozdravem Igor Gurenco.
 
Igor

Vážený pane Gurenco,

domnívám se, že Váš syn by měl mít opravdu průkaz ZTP/P, protože  může kdykoliv potřebovat pomoc. Nyní je projednávána v Poslanecké sněmovně novela zákona č. 329/2011 Sb. Tento zákon mimo jiné upravuje také přiznávání průkazu ZTP/P, i když novela se přímo netýká průkazů, ale dávek na zvláštní kompenzační pomůcky, tak se domnívám, že v případě Vaše syna by se analogicky dalo odvodit i to, že potřebuje průkaz ZTP/P. Doporučuji Vám požádat na ÚP o průkaz ZTP/P a pokud neuspějete, tak je třeba se hned odvolat a poslat mi na adresu v.krasa@nrzp.cz kopii zamítacího rozhodnutí a pokusil bych se s tím něco udělat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.