Žádost o nový průkaz ZTP místo

Vážený pane Kráso, byl jsem poučen, že pro pokračování průkazu ZTP je nutno podat novou žádost o přiznání nového průkazu. Mohl bych Vás poprosit o radu, co nejlepšího možného napsat v žádosti jako odůvodnění, proč o průkaz žádám, abych zvýšil naději na úspěch? Také mě zaskočilo, že stávající průkaz platí do 31.10. a údajně nová žádost platí až od 1.11. Tím pádem ale vzniká prodleva mezi koncem platnosti „starého“ průkazu a vydáním průkazu nového. Je přesto možné, že když podám žádost v předstihu (rozhodně dříve než těch 60 dní, tedy např. 4 měsíce dopředu), tak tato „pauza“ nevznikne? Omlouvám se za „zmatenost“ dotazu, ale sám se ve stávající situaci cítím nejistý. Děkuji Vám za pomoc, kterou nám všem věnujete. S pozdravem Tomáš
 
Tomáš

Vážený pane Tomáši,

když průkaz platí jeden do 31.10 a druhý od 1. 11., tak si myslím, že žádná prodleva nevzniká. Doporučuji Vám podat skutečně žádost o prodloužení průkazu ZTP přibližně 4 měsíce před ukončením platnosti současného průkazu a zároveň Vám doporučuji, abyste žádost podal na podatelně ÚP a nechal si potvrdit kopii  nebo žádost pošlete doporučeným dopisem. K žádosti musíte přiložit aktuální zdravotní zprávu a hlavně musíte napsat, že nejste schopen nastoupit do tramvaje či autobusu, do schůdů, nevyjdete do 1. patra a ujdete sotva 20 m.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.