příznání průkazu ZTP/P

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na průkaz ZTP/P.Babička ma 94let a v r.2018 jsi zlomila krček po 4měsících se znova postavila a zase trošku pochodila.Bohužel zá pár měsíce se její zdravotní stav rapidně zhoršlil.Není už soběstačná, bez pomoci druhého člověka není schopná ujít víc jak 5metrů, není schopná se dopravovat hromadnýma prostředky.Žádala jsem o říznání ZTP/P který ji byl zamítnut a přiznán jen TP do prostředků hromádné dopravy , což je u ní nereálne.Kdy má člověk přesně nárok o příznání průkazu? Děkuji Vranková
 
Lucie Vranková

Vážená paní Vranková,

především doporučuji, aby Vaše babička podala hned odvolání, které musíte podslat do 15 dnů. Odvolání se adresuje na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2, ale musíte jej poslat prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí. 

Do odvolání napiště, že ÚP vůbec nevzal v úvahu závažné zhoršení zdravotního stavu a je nepochybné, že vzhledem k věku, není naděje na výraznější zlepšení zdravotního stavu.

Vážená paní Vranková,

chtěl bych Vás ještě poprosit, zda byste souhlasila, že by tento případ mohla natočit TV Prima, která připravuje pořad o chybné práci posudkových lékařů. Pokud by TV natočila Váš příběh, tak je velká naděje, že bude rychle vyřešen ve prospěch Vaší babičky. TV Prima souhlasí s tím, že Vaše babička by byla otočena zády ke kameře a stačilo by pár vět, případně byste je mohla říci Vy. Pokud byste s tím souhlasila, byl bych velmi rád, protože by to pomohlo Národní radě osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou. Pokud budete souhlasit, prosím, pošlete mi na adresu v.krasa@nrzp.cz souhlas s filmováním a adále adresu a telefonické spojení, abych je mohl dát TV Prima.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.