Odvolání ZTP-P

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně odvolání k získání ZTP-P mé dcery. Dceři jsou tři roky, má psychomotorickou retardací a epilepsii. Nyní je ve fázi počátku chůze, nestabilní, psychický stav odpovídá 10 měsícům. Po dvou zamítnutí jsme nyní získali ZTP, ale myslím si, že bychom měli mít nárok na ZTP-P. Podali jsme námitku, že dcera potřebuje průvodce, ale nebyla uznána. Pokud se odvoláme, je možné získat příspěvek na mobilitu zpětně k datu podání žádosti? Jak vůbec vidíte v našem případě úspěch na odvolání? Když jsme se odvolávali kvůli PnP, tak jsme čekali víc než půl roku, ale výsledek byl úspěšný. Tak nevím, zda zvolit přijmutí pouze ZTP a s ním i případný příspěvek na mobilitu, nebo risknout odvolání a získat pak i ulevu na dani. Moc díky za Váš názor a přeji klidné prožití vánočních svátků. Kateřina
 
Kate?ina Ptá?ková

Vážená paní Ptáčková,

u takto malých dětí je vždy problém se získáním průkazu ZTP/P, protože tyto děti potřebují průvodce i když nemají žádné zdravotní postižení. Nemá cenu se odvolávat. U chlapce může být průkaz ZTP/P až tak v deseti letech. Pokud jde o příspěvek na péči, to je něco jiného.   


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.