Nové prodloužení platnosti průkazu OZP

Vážený pane Kráso, v souvislosti s blížícím se koncem platnosti stávajícího průkazu ZTP bych Vás rád poprosil o radu v těchto věcech: Podám „žádost o změnu nároku na průkaz OZP“ na podatelně Úřadu práce. Jak dlouho bude trvat, než se ÚP začne touto žádostí vůbec zabývat, v jaké lhůtě budou kontaktovat mého praktického lékaře a jaká je maximální prodleva, než mi ÚP zašle rozhodnutí o přiznání / nepřiznání nového nároku na průkaz OZP? A pokud mi přiznají pouze průkaz TP a já se do 15 dnů  od vydání rozhodnutí (nebo ode dne doručení zásilky poštou?) odvolám, po jaké době se dočkám rozhodnutí o  (ne)přiznání průkazu ZTP (a nezbyde už nic než správní žaloba)? Na základě různých informací (i na Vašich stránkách) jsem to pochopil tak, že řízení o novém přiznání průkazu ZTP trvá ÚP klidně 4 měsíce i déle. Myslím tedy, že je na čase podat na ÚP formulář. Děkuji Vám, že nám všem pomáháte. S pozdravem Tomáš  
 
Tomáš

Vážený pane Tomáši,

 máte pravdu, že jednání o prodloužení platnosti průkazu ZTP a případné odvolání trvá velmi dlouho. Odvolací proces nezřídka trvá i jeden rok. 

Domnívám se, že byste nemusel dávat žádost o nový průkaz ZTP, pokud nechcete ZTP/P, ale měl byste pouze podat žádost o prodloužení platnosti průkazu ZTP. Stejně musíte použít formulář MPSV ČR. Pokud dáte Vaši žádost na podatelnu ÚP, tak si nechte potvrdit kopii, abyste měl datum podání. ÚP by se měl okamžitě zabývat Vaší žádostí, ale to je pouze teorie. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.