IVP

Dobrý den, mám dceru s potvrzeno osteogenesis imperfekta. Měla 3 x zlomenou stehenní kost, nyní má v obou stehenních kostech teleskopické hřeby. V loňském roce měla ve škole IVP, ale bohužel kvůli křečím a bolestem ve škole byla jen týden a pak z důvodů bolesti nohou nemohla docházet ani na přezkoušení. Škola vyhověla mé žádosti o opakování 6.ročníku. Letos situace byla o něco lepší, chodila do školy 1,5 měsíce. IVP jsem měla schválené koncem září a škola ho vypracovala až v listopadu. Bohužel není známá příčina bolestí a škola mi sdělila na výchovné komisi, že má 361 neomluvených hodin a omluvenky typu, že má bolesti nohou a nebo špatného počasí, kdy by mohla upadnou a zlomit si zase nohu, neuznávají. Dcera chodí málo, po městě se pohybuje na invalidním vozíku. Prosím o radu, zda i když má IVP může mít neomluvené hodiny? Žádáme o ZTP, již před 4 roky jí nebylo schváleno, protože není v tabulkách. děkuji za odpověď. Už si nevím rady, jak dál postupovat. Silvie Majznerová
 
Silvie Majznerová

Vážená paní Majznerová,

doporučuji Vám, abyste se obrátila na speciální pedagogické centrum, která stanoví podpůrná opatření pro žáky se zdravotním postižením. Pokud ani tam nebudou vědět, jak je to s neomluvenými hodinami IVP, tak doporučuji, abyste se obrátila na Českou školní inspekci. Musím říci, že se mi zdá postup školy zvláštní. Na druhé straně je také zvláštní to, že při mpostižení, které popisujete, nemá Vaše dcera přiznán průkaz ZTP, to by v každém případě měla mít, protože se jasně jedná o potíže mobility. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.