Zamítnutí námitky ID

Dobrý den pane Kráso, Chtěla bych se vás zeptat jak bychom mohli postupovat při zamítnutí námitky proti rozhodnutí o invaliditě mého syna syn má poškozenou krátkodobou paměť od narození. Jedna z jeho diagnost je neurčená demence z neurologie z Motola.Léčí se dlouhodobě na psychiatrii odůvodnění bylo takové ,že na neurologii byl před třemi lety nedochází se léčit ovšem on tam docházet Nemusí protože lékař diagnostikovat, že jeho stav je neměnný dále odůvodnili, že mu odebrali invalidní důchod z důvodu toho že je středoškolsky vzdělaný. Syn ovšem pouze dokončil základní vzdělání jako profesi psali správce eshopu ovšem On jenom sedí u eshopu a kouká se když přijde objednávka pak to oznámí mě a celé to vypracuji já. Musím mu neustále říkat jestli je pondělí nebo neděle či Kde má být co udělat a to si musí zapsat aby to věděl. Tři lékaři doporučovali indikace invalidního důchodu psychiatr, neurolog jeho obvodní lékařka přesto mu byl invalidní důchod zcela odejmut, že je to mladý muž který je schopný starat se sám o sebe nikdo ho nepozval ke komisi. Takže to rozhodli lékaři pouze od stolu co byste nám poradil Jak můžeme postupovat dál děkuji mnohokrát za odpověď. Jana Babková
 
Jana Babková

Vážená paní Babková,

nerozumím tomu, jak může úřad tvrdit, že syn má středoškolské vzdělání a Vy tvrdíte, že má jen základní. To je zjevný rozpor a tak je to také i v oblasti zaměstnání. Buď má pracovní smlouvu s Vámi nebo nemá.

Pokud je synovi víc než 18 let a nechodí do školy, tak je nezbytné, aby měl odpracované roky. Ve věku do 20 let je to pouze pár měsíců a stačilo by, aby byl v evidenci ÚP. Doporučuji Vám tudíž, abyste podala námitku. Pokud jste již podala námitku, která byla zamítnuta, tak Vám zbývá pouze podat správní žalobu, kterou musíte podat do 60 dnů od doručení zamítnutí Vaší námitky. Námitka se podává ke Krajskému osudu a doporučuji Vám, abyste společně s námitkou podala také žádost o odpuštění poplatků, a to ze sociálních důvodů a dále, abyste požádali o advokáta  ex offo. žalobu nemusíte psát nijak složitou. Stačí napsat, že podáváte žalobu proti rozhodnutí o podání námitky, protože posudkový orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vašeho syna.

Předpokládám, že jste opatrovnice syna, pokud ne, tak musí tyto úkony učinit Váš syn.

S pozdravem Václav Krása