Nemoc z povolání..postup ukončení neschopenky
Dobrý den byla mi klinikou v Brně uznána nemoc z povolání mám na to veškerou dokumentaci a jsem stále na nemocenské teď mě zaměstnavatel tlačí do toho že mám ukončit neschopenku a v podstatě jít nějakému závodnímu lékaři aby mi napsal potvrzení že tu práci nemůžu vykonávat ale já mám pocit že když ukončím s nimi tento poměr tak mi pak neuznají vše co uznat mají To znamená měsíční 12 měsíční odstupné a celou tu nemoc Jako celek v podstatě táhlo se to celkem rok.. jak postupovat teď krok po kroku abych o nic nepřišel
Vážený pane Jirko,
pokud máte i od zaměstnavatele potvrzené, že jde o nemoc z povolání, tak příliš nerozhoduje, zda budete v pracovní schopnosti delší nebo kratší dobu. Důležité je, že nemoc z povolání Vám neumožňuje vykonávat původní profesi. Zaměstnavateli spíše blokujete místo, protože on již dávno Vám nevyplácí nemocenské dávky, protože ty platí ČSSZ. Tudíž to nevidím, jako problém.
S pozdravem Václav Krása